Bu sayfada bayisi olduğumuz PILZ firmasına ait ürünler ve detayları bulunmaktadır.

Emniyet şalteri

PSENmech Mekanik emniyet şalterleri

Mekanik emniyet şalterleri PSENmech, manipülasyon ve başarısızlığa karşı koruma için artırılmış gerekliliğin olmadığı yerlerdeki basit emniyet kapısı uygulamaları için idealdir. Aktüatör üzerinde artırılmış çekme kuvveti,emniyet kapılarının, kapakların veya kanatların istenmeden açılmasını önlemek için kullanılır.

PSENmag manyetik emniyet şalterleri

Manyetik emniyet şalterleri PSENmag, sık çalışan ve titreşime maruz kalan makineler için uygundur. Bütün montaj ve yaklaşım yönleri için konektör ve kabloya ilaveten garanti edilen 3 veya 8/10/12 mm çalışma mesafesi ile kurulum için maksimum serbestlik sağlarlar.

PSENcode Kodlanmış emniyet şalteri

PSENcode, korumaların konumunu izlemek ve genel konum izleme için kullanılır. Entegre değerlendirme sayesinde, PL e ve SIL CL 3’e kadar olan uygulamalar sadece tek bir şalter ile kullanılabilir. Bu sizin ilave değerlendirme cihazından tasarruf etmenizi sağlar!

PSENhinge emniyet menteşeli şalterler

PSENhinge emniyet menteşeli şalterler, döner ve menteşeli kapıların yanı sıra kanatlar için de uygunlardır. Korumalar içine gizlenerek takıldıkları ve mimimum alan kapladıkları için manipülasyona karşı dayanıklıdırlar. Emniyet şalterleri dolayısıyla tesisinizin kullanılabilirliğini artırır ve kurulum, bağlantı ve ayarlamada yüksek seviyede esneklik sağlar.
PSENhinge emniyet menteşeli şalterler

Konum izleme için cihazlar

PSENini emniyet yakınlık şalteri endüktif çalışma modu sayesinde metal nesnelere yanıt verdiği için bir aktüatör olmadan emniyetli şekilde pozisyonları izler. Diğer yandan PSENmag manyetik emniyet şalteri ve PSENcode kodlu emniyet şalteri pozisyonları bir aktüatör ile izlemeye uygundur.

Kodlu emniyet şalterinin bir sürümü olan PSEN csx.19 ise en fazla üç pozisyonu izlemeye ve ayırmaya uygundur. Konveyör bandınızda herhangi bir noktada emniyetli bir şekilde E-STOP kullanmak üzere PSENrope emniyet ipli çekme şalterimizi kullanın.

PITestop ürün seçeneklerinde daha fazla E-STOP düğmeleri bulunur. PSENenco döner kodlayıcılar PSS 4000 otomasyon sistemindepozisyon ve hızı belirlemek üzere kullanılır.

Emniyet kapısı sistemleri

Bir emniyet kapısı açıldığında EN ISO 14119 uyarınca tehlikeli makine hareketleri durdurulmalı ve yeniden başlatma engellenmelidir. Bu korumaları iptal etmek veya hareket ettirmek mümkün olmamalıdır.

Pilz’in güvenli emniyet kapı sistemleri özellikle bu gereksinimleri karşılama konusunda etkindir ve daha fazla ekonomi sağlamak üzere ek fonksiyonlar sunar.

Optoelektronik sensörler

Optoelektronik sensörler, üretim prosesinde aktif bir müdahale olduğunda tesis ve makineler için optimum koruma sağlar. Optoelektronik sensörlerimiz, PSENopt ışık demeti cihazlarından PSENscan emniyet lazer tarayıcılara kadar çeşitlilik göstermektedir.

PSENopt ışık demeti cihazları, gereksinime bağlı olarak EN/IEC 61496-1 uyarınca parmak, el veya vücut koruması sağlar. İster alan açısından kritik uygulamalar için olsun ister sessize alma, silme veya basamaklama gibi gelişmiş işlevsellikler için olsun: Pilz, ihtiyacınıza uygun ışık demeti cihazı sunar. PSENscan emniyet lazer tarayıcısı, iki boyutlu alan izleme için uygundur.

Kontrol teknolojimizle birlikte, uygulamanıza yönelik güvenli ve eksiksiz bir çözüm sağlayabiliriz. Kapsamlı aksesuarlarımız, herhangi bir makinede esnek uygulama imkanı sağlar.

Emniyet kamera sistemleri

SafetyEYE – Emniyet kamera sistemi

Pilz’den 3D bölge izleme için ilk “gören” emniyet teknolojisi Sistem, tanımlanmış bölgelere giren nesneleri tespit eder ve raporlar:

PSENvip – Kamera tabanlı koruma sistemleri

 

PSENvip pres frenlerinin emniyetli görsel izlemesi için kullanılır. Pres freninin üst kalıbına monte edildiklerinde, verici ve alıcı arasındaki korumalı alandaki en küçük yabancı cisimleri bile tespit ederler.

PNOZ Emniyet rölesi/emniyet röleleri

PNOZsigma

 • Minimum genişlikte maksimum işlevsellik
 • Çalıştırma modları ve zamanları seçilebilir
 • Modüler yapısı sayesinde ölçeklendirilebilir

PNOZ X

 • Her uygulama için özel emniyet
 • Elektromekanik, gerilimsiz
 • Evrensel güç beslemesiyle

PNOZcompact

 • Kare, basit, sarı
 • Yüksek üretim gerçekleştiren makine üreticileri için idealdir
 • Emniyet uygulamasının temel fonksiyonu

PNOZelog

 • Bağlanması kolay
 • Yıpranmaz
 • Genişletilmiş tanılama

PNOZpower

 • 8A – 16A arasında yüksek yükler
 • Motor yükleri doğrudan değiştirir
 • Modüler çıktı bağlantıları

İzleme röleleri

PMDsigma – elektronik izleme röleleri

PMDsigma elektronik izleme rölelerinin yeni neslidir. Bunlar, kişiler ve makineler için tehlikeli durumların sayısını azaltır ve tesis ile makinelerin hizmet ömrünü uzatır.

PMDsrange – Elektronik izleme röleleri

22,5 mm’lik PMDsrange röleleri uygulamanıza göre mükemmel şekilde uyarlanan ve devreye almayı kolaylaştıran ürünleri garanti eden teknik özellikler sağlar. Kullanabileceğini çok sayıda uygulama bulunmaktadır.

Ana konumlar

Hat denetim cihazları

PLIDdys – Emniyet hattı inceleme cihazı

3.000 metreye kadar emniyetli iki kablolu bağlantılar için PLIDdys emniyet hattı inceleme cihazı.

PNOZelog – Emniyet röleleri

PNOZ e8.1p değerlendirme cihazı ile birlikte PLIDdys hat inceleme cihazı emniyetli kablolar/bağlantılar için en uygun çözümdür.

Fren kontrol cihazları

PNOZ s50 emniyet rölesi – Emniyet freni kontrolü

PNOZ s50 emniyet rölesi, emniyet freni kontrolü ve tutma frenleri ve emniyet frenlerinin görüntülenmesi için uygundur.

 

PMCprotego DS Safe Motion ile emniyet freni testi

 

Dikey eksenlerde emniyetli hareket görüntülemesi için bir diğer çözüm Safe Motion. Bu, döngüsel test etme ile koruyucu tutma frenleri için tahrik entegre emniyet fonksiyonları sunar.

PNOZmulti 2 konfigüre edilebilir kontrol sistemleri

PNOZmulti Mini konfigüre edilebilir kompakt kontrol sistemleri

PNOZmulti konfigüre edilebilir emniyet sistemleri

Yazılım

PLC kontrol sistemleri ve I/O sistemleri

Merkezden dağıtılmış modüller PSS67, PDP67 ve PDP20

Hareket kontrol

PMCprotego D ve PMCtendo DD servo amplifikatörler

PMCtendo servo motorları

İnsan-robot işbirliği için ayarlanmış çarpışma ölçüm seti PROBms

Fieldbus ve Ethernet sistemleri

Cihaz tanılama sistemi

Kontrol ve sinyal cihazları

PMI operatör cihazları/operatör terminalleri – PMI ile HMI

Görselleştirme yazılımı

Servis yazılımı