Otomasyon malzeme satışı yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Otomasyon malzemeleri otomobillerden küçük ev aletlerine kadar değişen tüketici ürünleri içerisinde kullanıcı yararına çalışan ürünlerdir. Mikrodalga fırınlar, çamaşır makineleri, kurutucular, buzdolapları, video kaydediciler ve diğer modern beyaz eşyalar tipik olarak içerilerinde bilgisayar denetleyicisi olarak işlev gören bir mikroişlemci içerir. Tüketiciler bu denetleyicileri programlayarak bu cihazları çalıştırır. Zamanlama (fırınlar, kurutucular), Sıcaklık seviyesi ayarlama (mikrodalga fırınlar), Giriş kanalları (video kaydediciler) ve diğer döngü seçenekleri (çamaşır makineleri) bu işlemlerden bir kaçıdır. Cihazın programlanması bir dizi düğmeye uygun sırayla basmak suretiyle yapılır; böylece kullanıcı prosedürü bir bilgisayar programlaması, bir otomasyon süreci olarak düşünmez.

Otomobil son derece otomatikleştirilmiş bir otomasyon tüketici ürününün güzel bir örneğidir. Modern otomobil tipik olarak, motor kontrolü (yakıt-hava oranı), saat, radyo ve hız sabitleme kontrolü gibi çeşitli işlevleri yerine getiren çeşitli mikroişlemcilerle donatılmıştır.

Otomasyon, yalnızca fabrikalardaki işçilerin sayısını değil, aynı zamanda yapılan işin türünü de etkiler. Otomatik fabrika, manuel işgücü yerine bilgisayarlı sistemlerin ve sofistike programlanabilir makinelerin kullanımına yöneliktir. Otomasyon fiziksel çalışma yerine bilgi temelli çalışma ve teknik beceriye önem verir. Modern fabrikalardaki iş türleri, daha fazla makina bakımı, gelişmiş zamanlama ve süreç optimizasyonu, sistem analizi ve bilgisayar programlama ve çalıştırmayı içermektedir. Dolayısıyla, otomatik tesislerde çalışan işçiler, bu işleri gerçekleştirmek için teknolojik açıdan yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Fabrika otomasyonuna vurgu yaparak bu mesleki ve yarı profesyonel pozisyonlar ile geleneksel emek meslekleri etkilenir.

Otomasyon malzemeleri alınırken çok dikkat edilmesi gereklidir. Cihazlar hangi proseste kullanılacaksa ona uygun kontrolör, servo motor, invertör gibi otomasyon malzemelerinin uygun bir şekilde seçilmesi önem arz eder. Bayisi olduğumuz dünya çapındaki firmalarla en kaliteli otomasyon malzemelerini size sunmaktan dolayı Tio Otomasyon olarak mutluluk duyuyoruz.

Otomasyon malzeme satışı, röle çeşitleri, pano otomasyon çeşitleri, finder röle, balluf röle, omron röle, solid state relay çeşitleri, pano malzemeleri, bina otomasyonu, motor sürücü otomasyonu gibi çeşitli malzemeleri içerir. Kontaktör,röle,sigorta,start-stop butonları,sensörler,valfler,Operatör panelleri,Plc’ler,inverterler hepsi birer oromasyon malzemesidir ve güvenilir yerlerden alınmalıdır. Elimko, Pilz, Datalogic, Hanyoung, Kinco, Phoenix Contact, Fenac, LSIS gibi çok sayıda markanın bayiliğini yapmaktayız. Otomasyon malzeme fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.