Otomasyon Yazılımı

Otomasyon yazılımı ile otomasyon için yenilikçi yazılım çözümlerini uygularsınız. Tasarım, programlama, konfigürasyon ve devreye alma işlemleri Pilz otomasyon yazılımı kullanılarak hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar, sezgisel işletim sayesinde etkin bir şekilde çalışabilirler. Otomasyon yazılımımızın kolay, kullanıcı dostu teşhisi yüksek seviyede tesis kullanılabilirliği sağlar. Ayrıca interaktif ürünlerde kullanıma yönelik üründen bağımsız araçlar da mevcuttur.

 • Otomasyon fonksiyonlarınızı programlamak ve konfigüre etmek için kolay mühendislik araçları
 • Devam eden gelişim sayesinde her zaman güncel
 • İşletim kolaylığı için optimum kullanılabilirlik
 • Yüksek performans, verimli programlama için esnek yazılım
 • Ücretsiz indirilebilir ve pek çok dilde kullanılabilir

Görselleştirme yazılımı

Tesisinizi veya makinelerinizi tüm kullanım ömrü aşamalarında işletin ve izleyin. Pilz görselleştirme yazılımı sizin için kapsamlı çözümler sunar: tasarım ve mühendislikten insan makine arabirimi için işletim ve servise kadar.

Web tabanlı HMI yazılımı – tüm otomasyonunuza genel bir bakış!

PASvisu ile otomasyon projelerinizin kolay konfigürasyonu ve optimum görselleştirilmesi. Bu size yerel olarak ve uzaktan erişim ile tesisinizin kullanışlı, kapsamlı genel görünümüne ulaşmanızı sağlar! PASvisu, geniş aralıktaki stil sayfaları sayesinde görsel olarak ileri bir düzey şekilde otomasyon projelerinizi görselleştirir.

PNOZ küçük denetleyicilerinin görselleştirme yazılımı PASvisu ile bağlantısı

Artık PNOZmulti küçük denetleyicileri doğrudan PASvisu görselleştirme yazılımı ile bağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, tanılama işlevi dahil olmak üzere yazılımın tüm işlevlerine erişebilirsiniz. Hızlı yeniden başlatma ile kısa kesinti sürelerinin faydalarını görün!

PASvisu tüm sistemlere açıldı. Sonuç olarak kullandığınız tüm denetleyicileri OPC UA Sunucu bağlantısı üzerinden görselleştirme yazılımına bağlayabilir ve denetleyicinin tüm değişkenlerini kontrol edebilirsiniz.

Sezgisel ve göze hoş gelen görünüm: PASvisu’dan bu şekilde yararlanırsınız

 • Hızlı, güvenli otomasyon
 • Gelecekteki değişiklerden etkilenmeyen ve platformdan bağımsız
 • Hızlandırılmış projeler: Mühendislik ve işleyiş süresinden bakıma
 • PAS4000 ve PASvisu projeleri arasındaki bağlantı daha kısa proje süreleri sağlar
 • Değişkenlerin manüel olarak girilip, atanmasına gerek kalmaması sayesinde daha hızlı mühendislik
 • Geniş yelpazedeki son cihazlarda esnek uygulama – platformdan bağımsız konsepti sayesinde
 • Dil değiştirme: dilleri oluşturma, dışa aktarma ve içe aktarma

PASvisu, PASvisu Builder ve PASvisu Runtime konfigürasyon araçlarından oluşur

 • Döşemeler ile görselleştirin: önceden tanımlı GUI elemanları ilgili tüm özellikleri halihazırda taşımaktadır (örn. ön ek, son ek ve hata durumu)
 • Proses deişkenlerine bağlantı aracın içerisinde filtreleme ile otomatik olarak yapılır (değişkenlerin manuel şekilde oluşturulması gerekli değil)
 • CSS3 (Basamaklı Stil Sayfası) üzerindeki fonksiyon ve görünümü ayırarak, önceden belirlenmiş çeşitli stiller proje içerisinden seçilebilir.
 • Platform içi erişim neredeyse her son cihaz ile mümkündür – PC, tablet veya kıllı telefon gibi – web tarayıcısı üzerinden, HTML5 kullanımı sayesinde
 • Akıllı istemci/sunucu fonksiyonelliği – uzaktan bakım saha içi işletmeden bağımsız şekilde gerçekleştirilebilir

PSS 4000 otomasyon sistemine bağlantı

Web tabanlı görselleştirme yazılımı PASvisu, Pilz’in PSS 4000 otomasyon sistemine mükemmel şekilde uyumaktadır. Bu, PAS4000 kontrol yazılımının kolay şekilde PASvisu görselleştirme yazılımına bağlanabileceği anlamına gelir. Sonuç, makinenin tüm kullanım ömrü için kontrol sistemi ve görselleştirmenin mükemmel bir birlikteliğidir.

PMIvisu – Yazılım için doğru görüntüleme paneli

Tesisinizdeki süreçler Pilz İnsan-Makine Arayüzü PMIvisu’da mükemmel şekilde görüntülenir. Operatör terminali yüksek performanslı bir işlemciye sahiptir ve uygulama rahatlığı sağlamak için görüntüleme yazılımı PASvisu hazır kurulu durumdadır.

İki farklı boyutta kapasitif ekran bulunur: 7″ ile 12″ arasında seçim yapın.

PASvisu görselleştirme yazılımı – Lisans modeli

PASvisu – Lisans modeli

İndirme, PASvisu Builder içinde projeler oluşturma ve proje çalışma süresini lisanslama ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Portföyümüz: HMI yazılımı PASvisu

PASvisu web tabanlı görselleştirme yazılımının son sürümünü buradan indirin. Böylece proje oluşturma ve ilgili çalışma süresi için PASvisu Buildera sahip olursunuz.

PASvisu Builderda proje oluşturma

Proje oluşturma sırasında konfigüre edilmiş desenler veya sayfalar gibi çeşitli fonksiyonları kullanmak için PASvisu Builderda PASunits gerekir.

Çalıştırma ortamının etkinleştirilmesi

PASvisu lisansları, çeşitli paketlerde çalıştırma ortamında kullanılabilir. Kullanılan değişkenler ve istemci bağlantılarının sayısı bu şekilde lisanslandırılır.

PASkey

PASvisu yazılımına aktarmak ve çeşitli iş istasyonlarında kullanmak için PASkey (USB kripto bellek) kullanılır.

Servis yazılımı

Otomasyonun tüm alanlarına yönelik yazılım çözümleri – üründen bağımsız ve son kullanıcı dostu. En güncel yazılım ürünlerini tanımlayarak, fonksiyonel emniyetini hesaplayarak veya CE işaretleme prosesinin bir parçası olarak örnek değer yardımı sunarlar.

Pilz’in servis yazılımı interaktif projeler yürütürken sizi destekler. Üründen bağımsız yazılımın donanım olmadan da kullanılabilmesi önemli bir güçtür! Son kullanıcı dostu olması ve görsel netlik önceliklerdir.

 • Donanımdan bağımsız
 • Sezgisel kullanım
 • PAScal ile tesis veya makineye yönelik emniyet fonksiyonlarının kolay hesaplaması
 • Görevleri kolay hale getirmek için kullanışlı yazılım araçları – tasarımdan devreye almaya kadar
 • PASupdate ile yenilikler hakkında sürekli bilgilendirme

PASloto – Kilitleme Etiketleme

Net belgelendirme yazılımı PASloto ile Kilitleme Etiketleme prosedürlerinizi ve süreçlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde nasıl belgelendireceğiniz ile ilgilidir.

EN ISO 13849-1 hesaplaması için PAScal Emniyet Hesaplayıcı

Emniyet seviyelerini kolay şekilde belirleyin! PAScal Emniyet Hesaplayıcı ile EN ISO 13849-1 ve EN/IEC 62061’e göre fonksiyonel emniyeti onaylamak için kullanışlı bir araca sahip olursunuz.

PASgüncelleme: bir bakışta tüm yazılım güncellemeleri

PASupdate bir bakışta size yazılım ürünlerimize yönelik mevut tüm yazılımları gösterir. Doğrudan PASupdate üzerinden bunlar için indirme işlemini başlatın!

PASconnect: birden fazla projeyi kolay şekilde birbirine bağlayın

PASconnect ile SafetyNET p üzerinden PSS 4000 otomasyon sistemindeki birden fazla projeyi bağlayabilirsiniz. Şura

Yazılım sensör teknolojisi

Sensör teknolojisi alanındaki yazılım araçlarımız, Pilz sensör teknolojisi ürünlerinizin tasarımı ve programlanması sırasında destek sağlar. Kolay ve kullanıcı dostu kullanımdan kar elde edersiniz.

Sensör teknolojisi ürünlerimizden bazılarının tasarımı ve programlanması için sizi desteklemek amacıyla pratik araçlar sunuyoruz. Bu araçlar konfigürasyondan devreye almaya, işletimden tanılamaya kadar çeşitlilik göstermektedir. Başlıca kriter basit ve kullanıcı dostu kullanımdır.

 • Sensör teknolojisi ürünlerinizin hızlı ve kolay konfigürasyonu ve kurulumu
 • Konfigürasyonda büyük esneklik
 • Basit ve net menü rehberliği

Araçlar, Pilz’in sensör teknolojisi ürünleri ile birlikte kullanılır. Konfigürasyondan devreye almaya, sensörlerinin teşhisine kadar kullanıcıyı desteklerler.

SafetyEYE emniyet kamera sistemi için araçlar

SafetyEYE Configurator, emniyet kamera sistemini PC’de çalıştırmak için gerekli olan diğer parametrelerin yanı sıra sanal algılama ve uyarı bölgelerini konfigüre etmek için kullanılabilir.

PSENopt Konfigüratörü

PSENopt Configurator, Advanced ışın demeti cihazlarının devreye alınmasını ve kullanımını kolaylaştırır. Muting, körleme ve/veya kaskadlama gibi fonksiyonlar hızlı ve kolay bir şekilde konfigüre edilebilir.

Yazılım küçük kontrol sistemleri

PNOZmulti küçük kontrol sistemlerinizin kolay parametre ayarlaması için PNOZmulti Konfigüratör yazılımımızı kullanabilirsiniz. Kolay tanılama için PMI operatör terminallerine yönelik PVIS tanılama çözümünü sunuyoruz.

PNOZmulti küçük kontrolörler, tasarımı, konfigürasyonu, belgelendirmeyi ve devreye almayı kolaylaştırır. Kolay tanılama çözümleri, tesisinizde veya makinenizde duraklama sürelerini azaltır. Kullanıcı dostu yazılım araçlarımız bu amaçla kullanılabilir: PNOZmulti Konfigüratör kullanarak emniyet devrenizi PC’de oluşturun. Kolay kullanımlı tanılama için PVIS Tanılama çözümü araçlarını kullanın.

 • PNOZmulti Konfigüratör planlama, proje tasarımı, işletmeye alma, operasyon ve bakım gibi tüm mühendislik aşamaları için genel bir araçtır
 • Zaman ve paradan tasarruf sağlaması sayesinde pazara ulaşma süresi kısalır
 • PVIS arızaların hızlı ve etkin şekilde düzeltilmesi sayesinde makine duruş sürelerini en aza indirir.

Özellikleri:

 • Cihazların tüm işlevlerini tanımlamak için grafik araç
 • E-STOP, iki elle kullanım, emniyet röleleri gibi farklı emniyet işlevlerine erişim
 • Donanım konfigürasyonu
 • Önceden belirlenen simgeler kullanılarak cihazların girişleri ve çıkışlarının nasıl bağlanacağını gösteren bir basit devre şeması sunumu
 • Devre şamasının baz üniteye aktarılması
 • Devre şemasının sık kullanılan bileşenleri makro öğeler altında gruplanabilir, makro kitaplığına kaydedilerek yeniden kullanılabilir.
 • PVIS, PNOZmulti küçük kontrolörler veya PNC sürücü teknolojisi gibi PVIS özellikli kontrolröler için tanılama bilgilerinin görselleştirilmesine yardımcı olur
 • PVIS OPC Konfigüratör, PVIS OPC Sunucu UA, PVIS ActiveX Kontrol UA, PVIS OPC Sunucu ve PVIS ActiveX Control yazılım paketi
 • PVIS, PNOZmulti küçük kontrolörler veya PNC sürücü teknolojisi gibi PVIS özellikli kontrolröler için tanılama bilgilerinin görselleştirilmesine yardımcı olur
 • PVIS OPC Konfigüratör, PVIS OPC Sunucu UA, PVIS ActiveX Kontrol UA, PVIS OPC Sunucu ve PVIS ActiveX Control yazılım paketi

PNOZmulti küçük kontrol sistemleri için araçlar

PNOZmulti Configurator konfigürasyon aracı, PC’de emniyet devresini oluşturmak için kullanılır. Grafik tabanlı Windows®-uyumlu kullanıcı arabiriminde tüm öğeler simge olarak veya seçim menülerinde kullanılabilir.

PVIS tanılama çözümü

PVIS OPC Araçları standart yazılım arayüzlerine bağlı PVIS tanılama çözümüne erişmenizi sağlar. Böylece hemen hemen tüm ortamlara entegre edilebilir.

Web tabanlı görselleştirme için PASvisu – HMI yazılımı

PASvisu, Pilz’in otomasyon çözümlerinin görselleştirilmesine yönelik web tabanlı bir yazılımdır. Yazılımın görselleştirmesi PASvisu Builder ve PASvisu Runtime konfigürasyon araçlarından oluşur.

Yazılım PLC kontrol sistemleri ve I/O sistemleri

Tüm kontrol çözümlerimiz için uygun yazılımlar sunuyoruz. Yazılımımız kolay ve sezgisel bir şekilde çalışır ve uygulamanıza mükemmel bir genel bakış sunar.

Tüm kontrol çözümlerimiz için uygun olan yazılımı sunuyoruz. Yazılımımız kolay ve sezgisel bir şekilde çalışır ve uygulamanızın mükemmel bir genel görünümünü sunar.

PSSuniversal PLC ve PSSuniversal multi kontrolörlerin programlanması ve yapılandırılması aracı, PSS 4000 otomasyon sisteminin PAS4000 yazılım platformudur. PSSu Tools, merkezden dağıtılmış PSSuniversal I/O sistemleri için yapılandırma kılavuzudur.

PSS WIN-PRO sistem aracı, PSS 3000 kontrol sistemlerinizin programlanması ve tasarımında geniş yelpazeli yazılım fonksiyon blokları ile sizi destekler.

İyi tasarlanmış otomasyon yazılımı – Faydaları

 • Otomasyon fonksiyonlarını kolay programlama ve yapılandırma
 • Sezgisel çalıştırma için iyi tasarlanmış kullanıcı arabirimi
 • Optimum kullanılabilirlik nedeniyle net yapısal proje yönetimi
 • Etkin programlama için güçlü ve esnek yazılım
 • Sürekli geliştirme sayesinde her zaman son teknoloji
 • Donanım gerektirmeyen programlama imkanı
 • Fabrikanız ve makineleriniz kontrol fonksiyonlarını optimum genel değerlendirme
 • Birçok dilde kullanılabilir

PAS4000 mühendislik yazılımı, PSSuniversal PLC ve PSSuniversal multi kontrolörlerin programlanması ve yapılandırılması için kullanılır. Merkezden dağıtılmış PSSuniversal I/O sistemlerini yapılandırmak için PSSu Tools‘u kullanabilirsiniz. PSS WIN-PRO, PSS 3000 kontrol sistemleri programlamanızı ve yapılandırmanızı destekler; bu kontrol sistemlerini ürün gamımızdan çıkarmamıza rağmen. PSS WIN-PRO ve PSS 3000 fonksiyon blokları, PSS 3000 kontrol sistemlerini kullandığınız sürece ücretsiz yazılım olarak kullanıma açık kalmaya devam edecektir.

PSS 4000 otomasyon sisteminde kontrolörler için PSS 4000

PSS 4000 otomasyon sisteminin PAS 4000 yazılım platformu, karmaşık fonksiyonlar için kolay kullanım sunar. PAS 4000 ile emniyet ve otomasyon uygulamanızı bir araçta yapılandırır ve programlarsınız.

Merkezden dağıtılmış PSSuniversal I/O sistemleri için PSSuniversal Araçları

Merkezden dağıtılmış PSSuniversal I/O sistemi için PSSu Araçları kullanın Örneğin, PSSuniversal Başlatma Aracı ile hızlı devreye almadan yararlanın.

Yazılım sürücü teknolojisi

Kapsamlı PASmotion yazılımımızı kullanarak tesisinizi veya makinenizi konfigüre edin, programlayın ve izleyin – Güvenli sürücü teknolojisi için PMC mühendislik araçları.

Sürücülerinizin hızlı ve kolay devreye alınması ve izlenmesi için Hareket Kontrolü Mühendislik Araçlarını kullanın. Uygulamanızın tamamının yapılandırılması, programlanması ve izlenmesi IEC 61131-3 kapsamındaki programlamaya dayanılarak kolayca ve hızla gerçekleştirilir. Araçlar her sistem ortamına uygundur, harici cihazların kaynak yöneticisi sayesinde çeşitli veriyolu sistemleri aracılığıyla entegre edilmesi kolaydır.

PASmotion ve PASconfig SDrive – Hareket kontrol mühendislik araçları

Pilz hareket kontrol mühendislik araçları sürücülerinizi kolayca ve hızla yapılandırıp programlamanızı ve güvenle izleyebilmenizi sağlar. Hareket sekanslarını oluşturmak ve tanılama için emniyetli hareket işlevlerinin parametrelerini ayarlamak üzere sürücü teknolojimizi kullanın. Tüm programlama konsepti IEC 61131-3 ile uyumlu yazılımlı PLC’ye dayanır.

Sürücü görevleriniz için paremetreleri ayarlamak üzere kullanacağınız PASmotion şunları sağlar:

 • Önceden oluşturulan fonksiyon modülleri sayesinde son derece son kullanıcı dostudur ve zamandan tasarruf sağlar
 • Her sistem ortamı için açıklık
 • Programlama yerine parametre ayarı – temel ve uygulama projeleri sağlanır
 • Grafik araçları ve depolama osiloskop sayesinde sürücüleriniz hızla ve kolayca devreye alınabilir
 • Ücretsiz indirme

Aşağıdaki özellikler tüm PMC mühendislik araçları için geçerlidir:

 • IEC 61131-3’e göre programlama
 • Kaynak yöneticisi sayesinde harici sürücüler çeşitli veriyolu sistemleri üzerinden kolayca entegre edilebilir
 • Mühendislikten devreye almaya kadar tüm yapılandırma verileri tek bir projede yer alır

PASmotion ana fonksiyonları:

 • Hareket yolu için grafik düzenleyici
 • Grafik ekran sayesinde hareket sekanslarının ölçümü
 • Cihaz parametre ayarı (örneğin PMCprotego/PMCtendo servo amplifikatör, PMCprimo hareket kontrol sistemi)
 • Çalıştırma talimatlarına fazladan ihtiyaç duymadan doğrudan yardım için parametre yardımı
 • G/Ç durum göstergesi

PASconfig SDrive ana fonksiyonları:

 • Emniyet fonksiyonları için parametreleri belirleme
 • Girdiler ve çıktılar için durum göstergeleri
 • Ünite dönüştürücü
 • SD kartında veri yedekleme
 • Rapor fonksiyonu

PASmotion kullanarak farklı uygulamalar mümkündür:

 • Servo pres
 • Hareketli testere
 • Doldurma
 • Sarma
 • Hatlı sarma makinesi
 • Etiketleme
 • Mekanik kam plakası
 • Dikey eksenler

 Yazılım İşletim ve İzleme

Tesisinizi veya makinelerinizi tüm kullanım ömrü aşamalarında işletin ve izleyin! Görselleştirme yazılımımız PASvisu, tasarım ve mühendislikten işletme ve servise kadar uygulamanız için size farklı çözümler sunar. Operatör terminallerine yönelik PMI Aracı tesis operatörlerine makine odaklı uygulamalar için bölümler arası çözüm sunar.

Bu aracımızın net mesajları ve sayısız fonksiyonları makine kullanımını kolay, hızlı ve uygun hale getirir. Örneğin, görsel mesajlar sesli sinyallerle desteklenebilir. Bu da tesis çalışırken operatörün mesajları belirli şekilde daha hızlı fark edeceği anlamına gelir.

PMI aracını kullanarak projeleri, artan talepleri karşılayacak şekilde kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. PC’de çalışabilen tam ağ uyumlu çözüm mevcuttur. Tüm konfigüre edilmiş veriler aktarıldığından tam SCADA sistemine geçiş, veri kaybı olmadan gerçekleştirilir.

Optimum arıza tespit sağlamak için Zenon Operator Dev 1024 (konfigürasyon için) ve Zenon Operator RT PMI (Runtime) gereklidir.

 • Çok çeşitli fonksiyonlar ve belirtilen yardımlar sayesinde kolay ve hızlı proje planlama
 • Operatörler, net bir şekilde yapılandırılmış operatör kılavuzu sayesinde nasıl çalıştığını hızlı bir şekilde öğrenir
 • Okunaklılık, akustik destek ve basit semboller sayesinde hızlı arıza giderme

PMI Aracının özellikleri

 • Çok Dilli Editör ve çalışma zamanı
 • Kitaplık sembolü
 • Sembolik adresleme
 • PC simülasyonu
 • Formül yönetimi
 • Alarm yönetimi ve kronolojik olay listesi
 • Parola koruması
 • Online dil değiştirme

Online dil değiştirme: Kurulum esnasında maliyet tasarrufu yapın. Seri son kullanıcılar başlangıçtan itibaren çeşitli dillerde bir proje oluşturabilirler. Kullanım esnasında işletim dilini değiştirmek bundan sonra mümkün olur. Yabancı dil metinleri proje planlama esnasında zaten kontrol edilmektedir (örn. metin uzunluğu). UNICODE desteklenmektedir.

Şifre koruma: PMI Aracı ile her son kullanıcı için ayrı, tanımlanabilir erişim yetkileri ayarlanabilir. Esnek bir parola hiyerarşisini kullanarak, net erişim yetkilerini tanımlamak ve prosedürleri belirlemek mümkündür.

Nesne kitaplıkları: Statik ve dinamik öğelere yönelik nesne kitaplıkları kullanarak hızlı ve verimli proje planlama, zaman ve para tasarrufu sağlar. Tek yapmanız gereken birkaç kez tıklamak!

Çevrimdışı simülasyon: Tüm fonksiyonlar, simülasyon aracılığıyla önceden test edilebilir. Bu, konfigürasyon ve devreye alma maliyetlerini düşürür.

Çok çeşitli PLC’lere bağlantı: PMI Aracı, PMI operatör terminallerinin çok çeşitli PLC’lere bağlanmasını sağlar. Tüm standart PLC üreticileri için geniş bir sürücü yelpazesi. Örneğin PMI operatör terminalleri Modbus (TCP) kullanılarak bağlanabilir. Ayrıca Siemens ve Allen Bradley sistemlerine bağlantı için sürücüler de mevcuttur.

PMI Araçları

PMI Aracı, proje planlama ve tesis ve makinelerin devreye alınması için tanılama yazılımınızdır. Burada lisans dahil olmak üzere Editörü (dongle ve kurulum ortamı) bulacaksınız.